Szkolenia dedykowane
Szkolenia składające się z zestawów mikroszkoleń
projektowanych specjalnie dla Twojego działu.

Ekstremalne dopasowanie przynosi ekstremalnie dobre efekty.
Najwyższy zwrot z inwestycji w szkolenia.
Sprawdź to osobiście.

Krok 1:
Jaki zestaw mikroszkoleń?

W jednym zdaniu: dobrane do potrzeb tematy i ich zawartość,
połączona w spójny powiązany ze sobą zestaw.

Klucz do skuteczności

Ścisłe dopasowanie szkoleń windykacyjnych do potrzeb Klienta jest głównym kluczem do ich skuteczności oraz zadowolenia uczestników.

Szkolenie windykatorów nie może być wykładem na tematy ogólne ani też omawianiem sytuacji, z którymi uczestnicy nie stykają się w miejscu pracy lub stykają się rzadko. Trener dedykowany na szkolenie może być rewelacyjny, samo szkolenie ciekawe a ćwiczenia angażujące, ale jeśli szkolenie nie będzie dopasowane do specyfiki i potrzeb konkretnego działu windykacji to nie przyniesie ani dużych, ani długofalowych efektów.

W Metodzie GEKKO przygotowując szkolenia dla windykatorów stosujemy 10 stopniowy system dopasowania. Jest to nasz autorski model, który zapewnia maksymalne dopasowanie szkoleń i projektów windykacyjnych.

 1. Branża
 2. Portfel należności i rodzaje prowadzonych rozmów
 3. Cele i wskaźniki działu, zespołu i windykatora
 4. Organizacja działu windykacji i procesy windykacyjne
 5. Procedury i standardy wewnętrzne oraz Quality Monitoring
 6. Doświadczenie uczestników
 7. Poziom wiedzy i umiejętności uczestników
 8. Poziom motywacji uczestników
 9. Potrzeby deklarowane przez uczestników
 10. Potrzeby deklarowane przez menadżerów

Krok 2:
Jaka weryfikacja i feedback?

W jednym zdaniu: dobrane do zespołu sprawdzenie
retencji wiedzy i umiejętności oraz informacja zwrotna.

Weryfikacja

 1. Zastanów się czy chcesz przetestować nabytą przez uczestników szkolenia wiedzę i umiejętności. Są firmy, którym bardzo na tym zależy, ale też są organizacje, które mają własne wewnętrzne systemy w tym obszarze.
 2. Czy zależy Ci na luźnej formie jako elemencie powtórkowym, czy raczej na bardziej formalnych testach. A może wolisz certyfikowany egzamin dla windykatorów?
 3. Czy chcesz testować tylko wiedzę czy także umiejętności? Czy sprawdzenie umiejętności ma się odbyć w czasie szkolenia czy też na podstawie realnych rozmów zgłoszonych przez uczestników po treningach?
 4. Czy do testów można podejść raz, kilka razy czy nieograniczoną ilość razy?
 5. Czy zdanie testów lub quizów ma być przepustką do jakiegoś elementu projektu lub zaawansowanych szkoleń dla windykatorów? Ile razy można podchodzić do testów? Jaki ma być próg zdawalności?
 6. A być może lepszym rozwiązaniem dla Twojej organizacji będzie po prostu seria quizów. Nasz system potrafi losować do quizów pytania z dużej puli.

Feedback

 1. Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia zwiększenia skuteczności szkolenia windykatorów jest zdalna sesja odsłuchowa z uczestnikami analizująca rozmowy jakie prowadzili już po szkoleniu. To wyśmienita okazja na skorygowanie błędów, doszlifowanie technik oraz podpowiedzi jak inaczej rozmowa mogła być poprowadzona z użyciem technik poznanych na szkoleniu.
 2. Zastanów się czy uczestnicy powinni dostać zadania do wykonania w rozmowach po szkoleniu. Trener GEKKO lub trenerzy wewnętrzni mogą na tej podstawie zaliczać konkretne umiejętności. Najlepsze fragmenty mogą trafić do wzorcowej bazy nagrań Twojego działu windykacji.
 3. Być może jednak wolisz, aby uczestnicy mogli spotkać się zdalnie z trenerem GEKKO kilka tygodni po szkoleniu, aby móc zapytać o praktyczne aspekty stosowanych już technik i scenariuszy.
 4. Są też firmy, które decydują się na indywidualne feedbacki dla uczestników szkolenia.
 5. Zastanów się, ile sesji feedbackowych chcesz umieścić w projekcie szkoleniowym z GEKKO. Jak długie mają one być, kto ma w nich uczestniczyć i kiedy mają się odbywać.
 6. Niektórzy nasi Klienci wydłużają projekt nawet o kilka miesięcy rozmieszczając w tym czasie regularne sesje feedbackowe z trenerem GEKKO. Wówczas uczestnicy nie tylko weryfikują techniki i scenariusze poznane na szkoleniu, ale także zgłaszają bieżące problemy i pomysły.

Krok 3:
Jaka struktura projektu?

W jednym zdaniu: zdalnie czy hybrydowo, ile bloków, ile czasu dziennie,
w jakich odstępach, ile wiedzy a ile treningu, jakie narzędzia,
doraźnie czy długofalowo?

 1. Projekt może mieć charakter zdalny lub hybrydowy, czyli zawierać elementy kursów wideo online na Platformie Szkoleniowej GEKKO. Może być wydarzeniem doraźnym lub elementem szerszej strategii rozwoju windykatorów.
 2. Do projektu możemy zastosować różne dzienne dawki szkolenia.
 3. Projekt może mieć charakter zwarty i opierać się na mikroszkoleniach w dniach następujących po sobie lub mieć charakter bardziej luźny, gdzie mikroszkolenia są bardziej rozłożone na linii czasu.
 4. Możliwe jest rozwiązanie z dużą ilością know-how (techniki, scenariusze, solucje, zasady itd.) i mniejszą ilości treningu (symulacje rozmów) lub przeciwnie, rozwiązanie z mniejszym wkładem merytorycznym, ale za to bardzo mocno przetrenowanym.
 5. Do szkolenia dobierzemy stosowne narzędzia GEKKO np.
  – Kreator Przypadków Windykacyjnych,
  – Symulator Rozmów Windykacyjnych,
  – Analizator Rozmów Windykacyjnych,
  – Profiler Osób Zadłużonych,
  – narzędzia dedykowane do szkoleń zdalnych takie jak Interaktywne Tablice, Treningowe Pokoje Wirtualne, Interaktywne głosowania itd.
 6. Jeśli planujesz bardziej długofalową inwestycję w swoich windykatorów projekt może zostać przygotowany w taki sposób, że będzie pierwszą częścią strategii rozłożonej na kilka lat. Będzie on kompatybilny z kolejnymi częściami i da świetną, motywująca perspektywę rozwoju windykatorom. W takich sytuacjach skuteczność pierwszej części jest wówczas warunkiem uruchomienia części drugiej.

Krok 4:
Prowadzimy szkolenie i wdrożenie

W jednym zdaniu: cyfrowo, ciekawie,
praktycznie i z odpowiednim wdrożeniem.

Pandemia COVID-19 przeniosła branżę szkoleniową 10 lat do przodu. Szkolenia cyfrowe to ogrom nowych możliwości. Dobrze zaprojektowane i przeprowadzone mogą dawać większą retencję wiedzy i umiejętności a także lepiej wpływać na motywację uczestników.

Do tradycyjnych właściwości szkoleń windykacyjnych GEKKO takich jak:

 • doświadczony trener, były zawodowy windykator,
 • wciągający i angażujący sposób prowadzenia,
 • idealne dobrane tematy,
 • rozwiązania gotowe do użycia,
 • dużo konkretnych przykładów,

dodajemy także nowoczesne cyfrowe narzędzia i metody.

Cykle mikroszkoleń
wideo

Zdalne warsztaty
na żywo

Symulacje rozmów
online

Analizy rozmów
online

Platforma klasy
Learning Expierience

Wirtualne pokoje
treningowe

Interaktywne
tablice robocze

Quizy, testy
i zadania online

Więcej o cyfrowych rozwiązaniach GEKKO

Windykacja to specyficzna dziedzina, która wymaga dedykowanych rozwiązań szkoleniowych i treningowych. 
Bardzo słabo sprawdzą się tu rozwiązania stosowane w szkoleniach dla sprzedawców czy pracowników infolinii.

W GEKKO używamy naszych autorskich rozwiązań, które sprawdziliśmy na wielu szkoleniach, warsztatach i treningach dla zawodowych windykatorów. Dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko zwiększyć tempo uczenia się uczestników, ale także efektywność wykorzystywania przez nich wiedzy i umiejętności.

Łączymy wkład merytoryczny z treningiem.
Sprawdzamy poziom wyszkolenia.
Dajemy feedback.

Skuteczność szkoleń windykacyjnych można znacznie zwiększyć poprzez prawidłowe ich wdrożenie. W szczególności w kontekście długofalowych efektów.

Kluczowe jest, aby uczestnicy po szkoleniu używali poznanych technik i scenariuszy a nie wracali do własnej strefy komfortu i starych nawyków.

Całkowity brak wdrożenia prowadzi do z tzw. syndromu ogniska. Najpierw kilkutygodniowy płomień motywacji i częstego używania poznanych technik i scenariuszy. Następnie powolne wygaszanie i po kilku miesiącach już tylko najambitniejsi i najbardziej zmotywowani korzystają z nowych umiejętności.

W GEKKO traktujemy pieniądze naszych Klientów jak inwestycję, która ma przynosić jak najwyższy zwrot. Dlatego szczególną uwagę zwracamy na metody wdrożenia szkoleń. Wspieramy menadżerów, team liderów, coachów i wewnętrznych trenerów. Pomagamy zsynchronizować nasze szkolenia z firmowymi systemami.

Spośród wielu istniejących metod wdrożeniowych
warto rozważyć

analizę rozmów prowadzonych po szkoleniu

czasowy dostęp do nagrań wideo

testy wiedzy

zgrywalizowane programy wyzwań i zaliczeń

wsparcie procesów feedbackowych i coachingowych

wsparcie trenerów wewnętrznych

wsparcie w tworzeniu baz nagrań wzorcowych

wsparcie tworzenia lub rozwoju standardów rozmów windykacyjnych

wsparcie liftingu arkuszy odsłuchowych

szkolenia i treningi odświeżające

Krok 5:
Obliczasz wzrost skuteczności I motywacji

W jednym zdaniu: opłacalność, opłacalność, opłacalność.

Szkolenia GEKKO słyną na rynku z najwyższej stopy zwrotu inwestycji. Nie konkurujemy ceną. Konkurujemy opłacalnością i jakością szkoleń.

Opłacalność naszych szkoleń, to główny powód tego, że od 2003r. jesteśmy liderem edukacji windykacyjnej w Polsce. To też główny powód tego, że z naszych usług korzystają największe działy windykacji w Polsce a Klienci wracają po nowe szkolenia lub szkolenia dla nowych pracowników.

Zachęcamy naszych Klientów do dokładnego obliczania zwrotu z inwestycji w szkolenia GEKKO. Z zysków można inwestować w następne projekty z GEKKO.

Prosty wzór na obliczenie ROI ze szkoleń windykatorów brzmi:

ROI = zyski netto / wysokość inwestycji * 100

Wygląda dość prosto, ale wymaga jeszcze dodatkowej pracy.

Obliczając zyski należy wziąć pod uwagę samospłaty, różnorakie czynniki zaburzające wyniki a także różnice windykowanych sald w poszczególnych miesiącach. Istnieje też cała grupa efektów szkoleniowych, które możemy określić korzyściami, ale trudno je ująć krótkofalowo w postaci kwot (np. wzrost motywacji i komfortu pracy windykatorów).

Nie wiesz jak obliczyć ROI
ze szkolenia dla windykatorów?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak obliczać ROI ze szkolenia dla windykatorów warto przeczytać przedstawiony obok artykuł. Znajdziesz tam szczegółowe i praktyczne wskazówki, dzięki którym zorientujesz się ile szkolenie zarobiło dla Twojej firmy.

Zapytaj o projekt szkoleniowy
dla swojej firmy