Eksperymentalne sprinty treningowe i szybkie projekty badawcze.

Laboratoria windykacyjne
GEKKO

Uzyskaj dostęp do know-how,
który konkurencja pozna
za wiele miesięcy.

Odważ się eksperymentować!

Zapytanie

„Niektórzy mówią, że jeżeli stoisz w miejscu to się cofasz. Współczesny świat zmienia się szybciej niż nadążamy się do niego adaptować. Nie oznacza to, że mamy czekać z założonymi rękami. Trzeba działać! Kreować, testować, korygować, testować wdrażać ! W ogniu dnia bieżącego nie zawsze jest na to czas i energia.

Dlatego stworzyliśmy GEKKO LABS. Chodźcie z nami.
Zawsze możemy być lepsi. ZAWSZE!”

Borys Sadowski
Dyrektor Generalny
GEKKO Collections
GEKKO Collections logo białe

Idea

Laboratoria GEKKO powstały żeby szybciej rozwijać windykację polubowną i etycznych windykatorów. Inspirowani zwinnymi koncepcjami Agile stawiamy na krótkie i szybie testy oraz liczne iteracje.

GEKKO Labs to miejsce na testowanie konceptów, technik, procesów i metod treningowych. Sprawdzamy know-how i narzędzia, które wierzymy, że będą świetnie działać.

Dla kogo?

Laboriatoria dedykowane są do wszystkich, którzy chcą się rozwijać szybciej niż rynek.

Każdy projekt GEKKO Labs określa kto może wziąć w nim udział. Większość kierowana jest do dotychczasowych Klientów GEKKO. Chodzi o to, że osoby które brały udział w szkoleniach GEKKO mogą już testować techniki i metody zaawansowane. Czasem jednak zapraszamy wszystkich lub określone branże.

Terminy, forma, czas trwania

Do GEKKO Labs trzeba otrzymać zaproszenie, chyba że dany projekt opiera się na naborze otwartym dla wszystkich chętnych lub danej branży.

Ogłoszenia o naborze znajdują się na naszej witrynie, a wcześniej ogłaszane są w Newsletterze GEKKO (warto się zapisać LINK) . Każdy projekt określa osobno swój terminarz, formę i czas trwania.

Korzyści

TWOJE KORZYŚCI

 • Brak kosztów lub bardzo niska opłata w porównaniu do tradycyjnych szkoleń i projektów.
 • Realizacja projektów, jakie dostępne będą dla konkurencji dopiero w przyszłości.
 • Możliwość bardzo szybkiego i punktowego szybkiego wsparcia windykatorów lub procesów.

NASZE KORZYŚCI

 • Testujemy nowe pomysły, techniki i narzędzia. Sprawdzamy czy to co działa w jednej branży działa także w innej.
 • Sprawdzamy, które tematy i kierunki są oczekiwane przez rynek.
 • Rozwijamy windykację i umacniamy pozycję GEKKO Collection jako lidera edukacji windykacyjnej w Polsce.

Aktualne Projekty GEKKO Labs

PERFORMANCE MANAGER – Laboratoria windykacyjne dla Team Leaderów:
„Zwiększanie skuteczności zespołu telefonicznej windykacji polubownej.”

 

 • 22-24 listopada 2021. Zdalne warsztaty półotwarte.
 • Dla dotychczasowych Klientów GEKKO, którzy zrealizowali szkolenie w ciągu 72 mc przed 1 września 2021r.
 • SPRINT NR 1: Team Leader jako menadżer wyniku (4h)
 • SPRINT NR 2: Team Leader jako coach zespołu (3h)
 • SPRINT NR 3: Team Leader jako motywator zespołu (3h)
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność akceptacji zgłoszeń.
 • Projekt odpłatny.
SzczegółyZapytanie

GEKKO LABS Jesień 2021

 • Listopad 2021. Tylko dwie grupy na każdy sprint. Sztywne terminy. Warsztaty zamknięte.
 • SPRINT NR 1 : Techniki Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication) w negocjacjach z osobami długotrwale zadłużonymi. (12 os)
 • SPRINT NR 2: Wybrane metody Terapii Dialektyczno-Behawioralnej w rozmowach z osobami zadłużonymi w trudnej sytuacji. (12 os)
 • SPRINT NR 3: Algorytmy obrony pozycji negocjacyjnej w rozmowach windykacyjnych z wyprowadzeniem do diagnozy. (12 os)
 • SPRINT NR 4: Wizualizacja i transkrypcyjna analiza rozmów windykacyjnych w procesie coachingu i szkoleniach. (12 os)
 • Dla dotychczasowych Klientów GEKKO, którzy zrealizowali szkolenie w ciągu 72 mc przed 1 września 2021r.
 • Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność akceptacji zgłoszeń.
 • Projekt odpłatny.

PROJEKT W TOKU. NABÓR ZAKOŃCZONY.

Szczegóły

ZAPOWIEDZI GEKKO LABS

Projekt

Rozmowy z pełnomocnikami osób zadłużonych.

Wkrótce

Projekt

Badanie ankietowe globalnych zmian zachodzących na windykowanych portfelach należności w opinii windykatorów.

Wkrótce

ARCHIWUM GEKKO LABS

GEKKO SUMMER LABS 2021

 • Lipiec i sierpień 2021, warsztaty zamknięte.
 • SPRINT NR1: Jak by windykował Jon Snow (2,5h/12 osób).
 • SPRINT NR2: Storytelling w windykacji polubownej (2,5h/16 osób).
 • SPRINT Nr3: Zapowiedź upadłości konsumenckiej – reagowanie (2,5h/16 osób).
 • SPRINT Nr4: Techniki dyfuzyjne a klienci ofensywni (2,5h/12 osób).
 • SPRINT Nr5: „Oddajcie mnie do komornika” – reagowanie (2,5h/16 osób).
 • SPRINT Nr6: Mapa podróży windykatora dla menadżerów (2,5h/8 osób)
 • Projekt odpłatny.
SzczegółyZapytanie

FAQ

Po co powstała inicjatywa GEKKO LABS?

Chodzi przede wszystkim na bardzo szybkie reagowanie na zmiany.

Chcemy łączyć siły z firmami, które stawiają na innowacje i zależy im, aby rozwijać się szybciej niż konkurencja. Świat i środowisko biznesowe zmieniają się w dzisiejszych czasach bardzo szybko. W obszarze windykacji polubownej szybko zmieniają się nie tylko przepisy, ale też podejście klientów zadłużonych. Zmienia się także podejście do pracy nowego pokolenia windykatorów. Dodatkowym aspektem są skutki pandemii COVID-19. Pokazała ona jak ważne w biznesie jest i będzie szybkie dopasowywanie się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia.  Niewiele jest w Polsce miejsc i inicjatyw, które nastawione są na rozwijanie nauki i praktyki windykacji polubownej. Będziemy jednym z takich miejsc.

Jakie doświadczenie badawcze w badaniu windykacji i szkoleń dla windykatorów ma GEKKO?

W obszarze szkolenia windykatorów i doradztwa dla działów windykacji działamy od 2003r. Od samego początku podejmowaliśmy inicjatywy badawcze. Najpierw było to Centrum Rozwoju i Badania Windykacji (CBRW) a następnie szereg badań we współpracy z Fundacją Instytut Windykacji. Badaliśmy min. jakie cechy osobowości wyróżniają najskuteczniejszych windykatorów (912 osób), jak działa tzw. pre dunning, czyli kontakt chwilę przed zapadalnością płatności czy też jakie profile występują wśród polskich dłużników (prawie 10.000 spraw opisanych kilkunastoma parametrami każda).

Mamy też odważnych i nastawionych na rozwój Klientów więc co najmniej raz w roku realizowaliśmy bardzo unikalne projekty szkoleniowe i doradcze. Pomagaliśmy wdrażać zalecenia UOKIK, przygotowywać zespół po zakupie dużych pakietów należności czy do windykacji zagranicą.

Dlaczego teraz?

Badania i eksperymenty są zazwyczaj bardzo czasochłonne i kosztowne. Pandemia COVID-19 wymusiła jednak szybki rozwój technologii do zdalnej i przeniosła firmy w modele pracy zdalnej lub hybrydowej. Dziś szybko i przy stosunkowo niskim koszcie możliwe są do zrealizowania projekty za trudne do przeprowadzenia jeszcze jakiś czas temu. Wyobraźcie sobie analogowe wysyłanie trenera czy badacza w różne rejony kraju na kilka godzin w każdym mieście oraz skoordynowanie takiego projektu oraz jego koszt. Dzisiaj używając MS Teams, Bluejeans, programów do zdalnych ankiet, szyfrowanego przesyłania danych itd. robimy to z naszych biur w Poznaniu ustalając po prostu zdalne spotkania co kilka godzin lub zbierając elektroniczne ankiety, które program od razu analizuje i generuje szczegółowy i przekrojowy raport.

Czym i jak będziemy się zajmować w GEKKO LABS?

Będziemy badać po pierwsze skuteczność metod i form szkoleniowych. Chodzi o to by wdrażać coraz to bardziej skuteczne modele dopasowane lepiej głównie do przestrzeni cyfrowej. Jakie są optymalne jednostki czasowe i w jakich odstępach dla jakich projektów są optymalne? Jakie nowe ćwiczenia wirtualne i narzędzia sprawdzają się najlepiej? I wreszcie jaki układ tematów i rytmizacja powtórek cyfrowych dla jakich zespół będzie optymalny.

Po drugie badać będziemy skuteczność technik windykacji (argumentowania, negocjowania, diagnozowania, kontroli, relacyjności i dopasowania) w konkretnych sytuacjach wobec poszczególnych profili klientów zadłużonych.

Po trzecie będziemy badać, jak zmienia się rynek windykacji oraz jego elementy, gracze i stosowane technologie: osoby zadłużone, windykatorzy, procesy windykacyjne i nowoczesne narzędzia (voiceboty, komunikatory, platformy samoobsługowe, rozmowy wideo itd.).

Na chwilę obecną przewidujemy dwie formy: eksperymentalne sprinty treningowe oraz szybkie projekty badawcze. Każdy projekt GEKKO LABS określać będzie co badamy i w jaki sposób.

Czym są sprinty treningowe?

Sprinty treningowe są krótkimi zdalnymi treningami w wąskim zakresie, które mogą testować różne rzeczy:

 1. nowe narzędzia szkoleniowe takie jak infografiki szkoleniowe, interaktywne prezentacje, filmy wideo, flipped model (materiał wideo do zapoznania się przed samym treningiem), wizualną analizę rozmów, nowe wirtualne pokoje treningowe, sposób prezentacji technik windykacyjnych, metody asynchroniczne, różne modele wdrożeniowe itp.,
 2. nowe tematy i ich ujęcie, w szczególności układy sytuacji windykacyjnych,
 3. techniki windykacyjne.

Jakie techniki windykacyjne testowane są w ramach GEKKO LABS?

 1. takie, które słyszeliśmy, jak działają podczas odsłuchów rozmów windykacyjnych w projektach szkoleniowych GEKKO,
 2. takie, które wiemy, że działają dla windykatorów w jednej branży i obstawiamy, że po liftingu będą działać w innej, ale chcemy to sprawdzić,
 3. takie, które poznaliśmy w czasie kooperacji z zagranicznymi firmami szkolącymi windykatorów,
 4. takie, które stosują najlepsi sprzedawcy, negocjatorzy, pracownicy obsługi klienta, psychoterapeuci itp. a chcemy sprawdzić je na polu monitoringu płatności i windykacji.
 5. zupełnie nowe, kreatywne techniki jakie przygotowali trenerzy GEKKO (szczególnie w odpowiedzi na nowe przepisy i sytuacje).

Czym są szybkie projekty badawcze w GEKKO LABS?

Szybkie projekty badawcze to w odróżnieniu od sprintów treningowych inicjatywy mające na celu badanie określonych precyzyjnie stanów rzeczy, ale także opinii i ocen osób z branży. Badania te wspomagać mają nie tylko lepszą segmentację i profilowanie portfeli należności, ale mają także identyfikować zmiany jakie wywołują w branż y nowe przepisy czy technologie. Osobną grupą są badania psychologiczne zarówno windykatorów jak i osób zadłużonych.

Jak można wziąć udział w projektach GEKKO LABS?

Każdy projekt w ramach GEKKO LABS ma własne zasady udziału. Część z nich kierowana jest do dotychczasowych Klientów GEKKO. Dotyczy to szczególnie projektów zaawansowanych, w których uczestniczą osoby znające już podstawowe techniki i pojęcia windykacji w Metodzie GEKKO. Część projektów dedykowane jest dla konkretnych branż a część kierowana do wszystkich chętnych. Zaproszenia będą kierowane bezpośrednio do firm, które mogą być zainteresowane udziałem w Laboratoriach. Warto zapisać się do newslettera GEKKO. Wówczas będą Państwo otrzymywać informacje i zaproszenia do projektów kierowanych do branż i do wszystkich chętnych.

Czy mogę zapisać się na GEKKO LABS jako windykator?

Niestety na chwilę obecną nie. GEKKO LABS to inicjatywa kierowana do działów monitoringu płatności i windykacji.

Co wybrać? Szkolenie GEKKO czy sprint treningowy w ramach GEKKO LABS?

Szkolenia i Laboratoria mają zupełnie inny zakres i cel. Zrównoważony i pełny rozwój kompetencji dają szkolenia. Sprinty treningowe to rozwiązanie dobre w kilku sytuacjach. Po pierwsze dla celowanego rozwoju doświadczonych windykatorów, po drugie dla rozwiązywania konkretnych sytuacji, po trzecie zaś jako narzędzie do podtrzymywania motywacji i zaangażowania w zespołach, które rzadko odbywają szkolenia.

Kiedy techniki lub narzędzia używane w GEKKO LABS pojawią się w oficjalnej ofercie GEKKO?

Nie jesteśmy tego w stanie z góry określić. Standardowy czas wdrożeniowy to ok. 6-8 mc. Warto być zatem przed konkurencją i mieć dodatkowy czas na korzystanie z nowości.

Czy za udział w GEKKO LABS trzeba płacić?

Niektóre projekty w ramach Laboratoriów Windykacyjnych GEKKO są płatne a inne nie. Zależy to min. od skali przygotowań i zaangażowania trenerów GEKKO oraz wartości merytorycznej i siły perswazyjnej poszczególnych projektów. Jeśli chodzi o sprinty treningowe, które są po prostu zdalnymi szkoleniami, z uwagi na małą objętość ich cena jest zawsze dużo niższa niż inwestycja w pełne szkolenie.

Może Cię zainteresować